بازدید استاندار لرستان از شهرک صنعتی الشتر

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي لرستان از بازدید استاندار از  شهرک صنعتی الشتر خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی لرستان، این بازدید با حضور استاندار، فرماندار شهرستان الشتر، امام جمعه این شهرستان، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان انجام گرفت.

استاندار لرستان بابیان اینکه خوشبختانه پروژه‌های خوبی در شهرستان الشتر تعریف‌ شده است اظهار داشت: این شهرستان به لحاظ منابع طبیعی، آب، خاک و فرهنگ غنی هیچ‌چیزی کم ندارد اما ما باید فرهنگ کار را در این شهرستان بیشتر ایجاد کنیم و به مردم به ‌ویژه در بخش‌های کشاورزی و گردشگری آموزش ارائه دهیم .

رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان نیز گفت: شهرک صنعتی الشتر با مساحتی بالغ بر 51 هکتار و دارای امکاناتی از قبیل آب، برق، تلفن، فیبر نوری و سیستم جمع آوری آبهای سطحی به دو سرمایه گذار برای ایجاد دو واحد صنعتی واگذار شد.

بختیار رازانی تصریح کرد: 17 هکتار از این شهرک به یک سرمایه گذار جهت ایجاد کارخانه تولید قند و شکر از چغندر قند و همچنین 10 هکتار از مساحت شهرک به سرمایه گذار احداث نیروگاه خورشیدی برق واگذار خواهد شد.

وی اضافه کرد: در طرح احداث نیروگاهخورشیدی با استفاده از پانل ها، انرژی خورشید را دریافت و آن را به الکتریسیته تبدیل می‌کند که برای مصارف تجاری و مسکونی قابل استفاده می باشد که در ۲ فاز با حجم سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیون یورو و اشتغالزایی حدود ۱۰۰ نفر عملیاتی خواهد شد.

رازانی با ذکر اینکه مدت اجرا و ساخت این دو واحد صنعتی 6 ماه است، گفت: احداث نیروگاه خورشیدی برق با همکاری مشترک سرمایه گذار آلمانی (شرکت GLS) و بخش خصوصی انجام خواهد شد همچنین این نیروگاه با ظرفیت 20 مگاوات در زمینی به مساحت 20 هکتار احداث خواهد شد که در فاز نخست این پروژه 10مگاوات به بهره برداری خواهد رسید.