برگزاری دومین جلسه کمیته عارضه یابی واحدهای صنعتی مستقر درشهرکهای صنعتی لرستان

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان از برگزاری دومینجلسه کمیته عارضه یابی واحدهای صنعتی مستقر در شهرکهای استانخبر داد.

 

فرزاد محمدی گفت : هدف از اجرای این طرح، بررسی وضعیت و مشکلات و دلائل تعطیلی واحدهای صنعتی بهره بردار غیر فعال و کمک به توسعه و ایجاد تغییرات لازم برای بهبود و فعال سازی و راه اندازی مجدد این واحدها بوده است .

وی تصریح کرد : جلسات این کمیته با حضور کارشناسان مرتبط و مشاور طرح و مدیران شرکتهای خدماتی با حضور صنعتگر تشکیل شده که موضوع تعطیلی و راکد بودن و غیر فعال بودن واحد صنعتی مورد یررسی قرار گرفته که عمدتاً بهره بردار بوده و قبلا تولید داشته اند و به دلایلی غیر فعال شده اند.

محمدی افزود : با بررسی های به عمل آمده و ارزیابی کمیته ، دلائل و مشکلات این واحدها شامل کمبود نقدینگی ، اختلاف شرکا ، فرسودگی ماشین آلات ، گرانی مواد اولیه و فقدان بازار بود که بر اساس نوع مشکل و با تعهد و تعیین زمان و همکاری مشاور طرح فعال سازی آنها را در برنامه قرار داده ایم .

وی خاطر نشان کرد : واحدهای صنعتی بهره بردار غیر فعال که به بهره برداری رسیده و غیر فعال شده اند و مشکل نقدینگی داشته اند را از محل کمکهای فنی و اعتباری به بانکهای عامل معرفی شدند .

محمدی افزود : این کمیته برای واحدهای صنعتی بهره بردار غیرفعال دو شهرک صنعتی شماره 1 و 2 خرم آباد برگزار شد که این برنامه برای سایر شهرکها نیز در نظر گرفته شده است .  که در همین راستا صاحبان صنایع تعداد 21 واحد صنعتی غیرفعال دعوت شده که تعداد 13 واحد صنعتی تعیین تکلیف شدند .