دیدار مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان با نماینده مردم شهرستان بروجرد در مجلس شورای اسلامی

در راستای پی گیری و بررسی مشکلات شهرکهای صنعتی شهرستان بروجرد مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان با نماینده مردم شهرستان بروجرد در مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی لرستان، بختيار رازاني اظهار داشت: شهرستان بروجرد دارای سه شهرک صنعتی می باشد که شهرک صنعتی شماره (1) بروجرد با مساحت 63 هکتار دارای کلیه امکانات ازقبیل آب، برق، گاز، تلفن، فیبر نوری، شبکه فاضلاب، سیستم جمع آوری آبهای سطحی، ماشین و ایستگاه آتش نشانی و دارای تصفیه خانه می باشد.

 رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان در خصوص شهرک صنعتی شماره (2) بروجرد نیز گفت: این شهرک صنعتی با مساحت 60 هکتار دارای امکاناتی از قبیل آب، برق، تلفن، فیبر نوری می باشد که شهرک صنعتی شماره (2) بروجرد جهت ایجاد منطقه ویژه اقتصادی طی تفاهم نامه ای به مجری منطقه ویژه مذکور واقع شده و در صدد اخذ مجوزهای مربوطه از دبیرخانه شورای عالی مناطق ویژه می باشد.

 بختیار رازانی در خصوص منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان نیز افزود: منطقه ویژه اقتصادی بروجرد در زمینی به مساحت بالغ بر 5000 هکتار براساس تفاهم‌نامه‌ای با واگذاری به بخش خصوصی شرکت آباد راهان واگذار خواهد شد.   

 وی با بیان اینکه مناطق ویژه اقتصادی کمک زیادی به توسعه اقتصادی هر منطقه می‌کنند، افزود: امتیازات و مشوق‌های ویژه‌ای از جمله معافیت‌های مالیاتی، رفع همه موانع صادراتی و وارداتی کالاها، معافیت ارزش افزوده و وجود همه زیرساخت‌های مورد نیاز بخش تولید همچون گمرک به سرمایه‌گذاران در این مناطق اعطا می‌شود.

 رازانی در ادامه گفت: شهرک صنعتی شماره 3 بروجرد نیز با مساحتی بالغ بر 75 هکتار در حال تملک می باشد.

 گودرزی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی نیز عنوان کرد: شهرستان بروجرد در حوزه تولید و صنعت قابلیت های فراوانی دارد که امید است با تعامل دست اندرکاران استانی تحولی عظیم در بخش تولید و اقتصاد استان ایجاد شود.