کلنگ زنی طرح پالایشگاه 5 هزار بشکه ای در شهرک صنعتی پلدختر همزمان با ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

رئیس هیات مدیر و مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان از کلنگ زنی طرح پالایشگاه 5 هزار بشکه ای در شهرک صنعتی پلدختر همزمان با 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

 

بنا به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی لرستان، این طرح با حضور استاندار، نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار این شهرستان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان کلنگ زده شد.

 بختیار رازانی اظهار داشت: این طرح با ظرفیت 5هزار بشکه ای  جهت پالایش و تولید نفت،گازوئیل و... در زمینی به مساحت حداقل 40 هکتار در اراضی شهرک صنعتی پلدختر تعبیه شده است.

وی گفت: شهرک صنعتی پلدختر با مساحت 60 هکتار دارای امکاناتی از قبیل آب، برق و فیبرنوری می باشد که گاز این شهرک نیز بزودی در دست اقدام می باشد.

رارانی با بیان اینکه فاز نخست این طرح در 12 هکتار اجرا میشود، تصریح کرد: برای فاز اول این طرح 50 میلیارد تومان اعتبار هزینه می شود و برای اجرای کامل آن حدود 200 میلیارد تومان براورد شده است.

 وی ضمن بیان اینکه ظرفیت اشتغال مستقیم این طرح 100نفر و غیرمستقیم 300 نفر می باشد افزود: در سال جاری با مجوز تامین خوراک طرح از طریق وزارت نفت موافقت شده است.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان گفت: طرح مینی ریفاینری شهرک صنعتی پلدختر بصورت شهرک تخصصی نفت وگاز دردست اقدام میباشد.